Garliavos A.Mitkaus vid. m-klos ir Utenos Vyturių progimnazijos projektai

Šis edukacinis filmukas – apie du aplinkosauginius projektukus: Garliavos Antano Mitkaus vidurinės mokyklos bei Utenos Vyturių progimnazijos.

„Garliavoje trūksta parkų, skverų pasivaikščioti, pavedžioti augintinius, susitikti ir pabendrauti su draugais, kitais miesto gyventojais, – pasakoja Regina Juodsnukienė, Adomo Mitkaus vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ir lietuvių kalbos mokytoja. – Mokiniai nusprendė prisidėti sprendžiant šią problemą ir ėmė gražinti maždaug pusės hektaro apleistą teritoriją.“

Tuo tarpu Vyturių progimnazijos projektuko „Naudoju popierių – sodinu medį“ tikslas – ugdyti atsakingą požiūrį į vartojimą, skatinti tausoti ir puoselėti mus supančią gamtinę aplinką. Prieš pasirinkdami temą, mokiniai atliko popieriaus suvartojimo kiekio ir vartojimo įpročių apklausas įvairiose Utenos miesto įstaigose, stebėjo ir aptarė popieriaus suvartojimo kiekį savo mokykloje, svėrė kuprines (pastebėta, jog pirmoko kuprinė yra sunkesnė nei aštuntoko) bei skaičiavo kiek popierinių daiktų tūno 1-8 klasių mokinukų kuprinėse.