Kauną papuošė originalūs mozaikiniai suoliukai

Pranešimas spaudai 2013 m. rugsėjo 6 d.

Iš atliekų galima sukurti daugybę gražių, originalių ir praktiškų daiktų. Puikų pavyzdį, kaip niekam nereikalingus daiktus panaudoti dar kartą, parodė Kauno šv. Pranciškaus mokyklos mokiniai. Jie kartu su Aleksoto mikrorajono bendruomene iš sudužusių indų ir keramikinių plytelių šukių kūrė mozaikas, kuriomis apklijuoti betono blokai tapo įspūdingais suoliukais ir papuošė poilsio aikštelę prie mokyklos.

„Kad mus suptų gražesnė aplinka, nereikia didelių investicijų, pakanka šiek tiek noro, laiko ir kūrybingumo. Siekėme, kad tai suprastų ne tik mūsų mokiniai, bet ir kiti Aleksoto gyventojai: skatinome jų kūrybingumą, bendruomeniškumą ir atsakingą vartojimą“, – pasakoja Rasa Krulikauskienė, Aleksote įsikūrusios Kauno šv. Pranciškaus mokyklos anglų kalbos mokytoja.

Mokiniai noriai rinko ir nešė į mokyklą lėkščių, puodelių ir kitų indų duženas, plytelių nuolaužas. Vėliau technologijų pamokose mokėsi kurti mozaikas: iš šukių dėliojo įvairiaspalvius paveikslus ir klijavo ant tinklelių. Mozaikoms tinka visos šalčiui ir drėgmei atsparios medžiagos, o derinti spalvas ir dėlioti raštus kiekvienas gali pagal savo fantaziją.

„Kad mozaikų būtų kuo daugiau ir įvairesnių, pramokę šio amato, mokiniai surengė kūrybines dirbtuves Aleksoto bendruomenei. Į jas gausiai susirinko ir kūrybai atsidavė pedagogai, tėvai, esami ir buvę mokiniai, taip pat tik ateityje į mokslus kibsiantys mažieji“, – džiaugiasi R. Krulikauskienė.

Visi susirinkusieji energingai sukosi prie šukėmis nuklotų stalų. Renginio dalyvius konsultavo ir kurti mozaikas mokė mokiniai, taip pat viena iniciatyvos autorių, technologijų mokytoja Kristina Alesienė. Pamažu gimė vienas už kitą gražesni, originalesni darbai, juose sudėlioti mokyklos simboliai, gamtos motyvai – drugeliai, gėlės ir kt.

„Smagu, kad Aleksoto gyventojai palaikė mūsų idėją kurti gražesnę aplinką, – džiaugiasi Vaida Drūlytė, šv. Pranciškaus mokyklos vienuoliktokė ir viena iš kūrybinių dirbtuvių organizatorių. – Supratome, kad galime telkti bendruomenę ir visi kartu nuveikti daug prasmingų darbų.“

Sudėliotas mozaikas mokiniai glaistė, klijavo ant betono blokų. Aikštelėje prie mokyklos iš viso pastatyti aštuoni originalūs suoliukai.