Lazdijų jaunimas kurs paveikslų galeriją po atviru dangumi

Pranešimas spaudai 2013 m. rugsėjo 9 d.

Ar kada lankėtės paveikslų galerijoje po atviru dangumi? Jau šį rudenį užsukti į tokią galeriją pakvies Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai. Pirmąją ekspoziciją sudarys dvylika paveikslų, kuriuose gimnazistai atskleidžia naują ir netikėtą požiūrį į zodiako ženklus.

„Šiuo metu rekonstruojamas greta mokyklos esantis parkas. Kad miestiečiai jį pamėgtų, nepakanka išpjauti krūmus, išgrįsti takelius ar pasodinti pievelę, reikia padaryti jį jaukų ir išskirtinį, papuošti įdomiais darbais, – sako Virginija Spitrienė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui. – Nusprendėme, kad geriausiai tam tinka paveikslų galerija.“

Ilgai nelaukę mokiniai atsidavė kūrybai. Remdamiesi etnologo Liberto Klimkos darbais ir naudodami saulės, žemės, medžių ir kitus etnografinius motyvus, jaunuoliai naujai pažvelgė į kiekvieną zodiako ženklą. Vienoje paveikslo pusėje jie vaizdavo zodiako ženklus, kitoje – geriausiai juos atspindinčius metų laikus.

Mokiniai piešė ant plokščių vandeniui atspariais dažais, dažniausiai vieną darbą kūrė keliese. Visi paveikslai skirtingo dydžio, netaisyklingų formų.

„Kai tik bus baigta parko rekonstrukcija, jame pastatysime paveikslus, – planais dalijasi V. Spitrienė. – Ateityje norėtume papildyti ekspoziciją – tarkim, kiekviena abiturientų laida galėtų padovanoti parkui po originalų piešinį ar skulptūrą.“

Siekiant apsaugoti paveikslus nuo lietaus ir sniego, planuojama virš jų įrengti stogelius. Tikimasi, kad paveikslai parko lankytojus džiugins maždaug penkerius metus, vėliau juos teks atnaujinti.