3 priežastys, kodėl turėtumėte atlikti energinį naudingumo sertifikatą

Apie energinį naudingumo sertifikatą daugelis galvoja tik tuomet, kai jo reikia. Tačiau tik dalis pagalvoja apie tai, kad energinis naudingumo sertifikatas suteikia daug naudos ir jį naudinga įsigyti net ir tuomet, kai jis nėra būtinas. Štai, keletas atvejų, kai energinis naudingumo sertifikatas atneša nenuginčijamą naudą.

Pakils pastato kaina

Vienas iš didžiausių privalumų – kaina. Deja, bet tik dalis žino, kaip parduoti pastatą brangiau. Kai kurie uždeda didesnę kainą, manydami, kad pirkėjai nenusimano parduodamų pastatų rinkoje ir mokės tiek, kiek prašoma. Tačiau pirkėjai nėra kvaili. Neretai jie prašo ne tik parodyti visus namo defektus, vienas, kurioms reikės remonto, bet ir reikalauja, kad būtų įrodyta, kad namas nurodytos sumos vertas. Neretai įrodyti galima keliais būdais. Vienas jų – turto vertinimas. Visgi, jeigu namuose neturite brangių daiktų, tuomet vargu, ar tai padės. Kitas būdas – energinio naudingumo sertifikatas. Jis ne tik padės jums sužinoti, kurias vietas reikia pagerinti, kad pastatą galėtumėte parduoti brangiau, bet ir suteiks galimybę pakelti pastato klasę. Kas žino, gal sutvarkius visus trūkumus nebenorėsite jo parduoti? Rekomenduojame pasikonsultuoti su https://sertifikatas24.lt/

Bus lengviau išnuomoti

Energinio naudingumo sertifikatas naudingas ne tik parduodant, bet ir nuomojant pastatą. Tiesą sakant, jis būtinas, jeigu pastatą nuomosite legaliai. Tačiau energinio naudingumo sertifikatu reikia pasirūpinti dar prieš ieškant nuomininko. Tokiu būdu galėsite pagerinti energinio naudingumo klasę ir tokiu būdu pakelti nuomos kainą. Neretai tie, kurie nuomoja didelius pastatus ieško kuo aukštesnės klasės. Atsižvelgiant į tai, jog didelio pastato išlaikymas kainuoja brangiai, jeigu pastatas nėra ekonomiškas, kartais apsimoka brangiau mokėti už nuomą ir pigiau už komunalinius nei atvirkščiai.

Mažesni mokesčiai

Kaip jau ir minėjome, kuo aukštesnė klasė, tuo pigiau mokėsite už namo išlaikymą. Jeigu jaučiate, kad komunaliniams mokesčiams skiriate per daug, galbūt tai užuomina, kad laikas atlikti energinio naudingumo sertifikatą ir šiek tiek pakelti namo klasę? Tokiu būdu jis taps ne tik komfortiškesnis, bet ir ekonomiškas.