Dantų kanalų gydymas: mikroskopu ar be jo?

Dantų kanalų gydymas šiais laikais yra pažengusi ir labai gerai ištobulinta procedūra medicinoje. Kanalų uždegimas gali užpulti kiekvieną iš mūsų ir labai netikėtai. Kartais tai būna ėduonies pasekmės, o kitai atvejais gali būti po įvairių dantų traumų prasidėjęs uždegimas. Dantų trauma nebūtinai turi būti ryški ir aiškiai matoma, kartais jos galima nepastebėti ir ilgus mėnesius iki kol neprasideda skausmai. Toks uždegimas, kuris atsiranda danties pulpoje, yra dar vadinamas pulpitu. Jam gydyti šiandien yra siūlomi net keli metodai – lazeriu arba be jo. Kuris dantų kanalų gydymas yra efektyvesnis ir veiksmingesnis?

Dantų kanalų gydymas mikroskopu

Daugiau odontologijos klinikų siekia užtikrinti efektyviausius gydymo metodus savo pacientams, tad nenuostabu, jog dantų kanalų gydymas mikroskopu yra vis dažniau prieinama procedūra. Tai padeda užtikrinti efektyvų gydymą, nes pastebėti mikroskopu net mažiausius mikroorganizmus ar šaknies pakitimus yra daug lengviau. Aukštos raiškos mikroskopas endodontologui leidžia matyti visas ertmes daug geriau, todėl dantų kanalų gydymas yra atliekamas kruopščiau išvalant erdves, kurios nesimato tik naudojant specialius akinius.

Tai yra labai svarbu, nes nekruopščiai atliktas darbas gali sukelti pakartotinį uždegimą, kurį ir vėl reikės gydyti. Gali atsitikti ir taip, kad tokiu atveju dantų kanalų gydymas taps neefektyvus, o dantis bus pažeistas iki tokio lygio, kad jį reikės pašalinti. Todėl, kai svarstote, kokį metodą pasirinkti, dantų kanalų gydymas mikroskopu gali būti daug geresnis pasirinkimas.

O kaip galima išvengti pulpito?

Kaip ir kiekvienos dantų ligos, taip ir pulpito galima išvengti su tinkama dantų higiena. Ir tai nėra tik dantų valymas namuose. Odontologai rekomenduoja ir reguliariai atlikti burnos higieną, kurios metu yra pašalinami susidarę akmenys ir kiti mikroorganizmai, kurie gali sukelti dantų kanalų uždegimą.

Dantų kanalų gydymas gali būti nereikalingas ir tais atvejais, kai yra laikomasi gero mitybos, nėra žalingų įpročių ar kitokios išorinės įtakos dantims, kuri gali sukelti įvairias dantų ligas. Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į vartojamus vaistus, imuniteto būklę bei yra ir paveldėjimo faktorius.

Pajutus skausmą dantyse, būtina apsilankyti pas odontologą, nes net ir minimalus skausmas jau gali indikuoti įvairias ligas. Ir net jei nėra skausmo – profilaktiniai apsilankymai padeda išvengti ligų ateityje, nes kai kurios ligos pradėjusios vystytis skausmo ar kitų nepatogumų net nesukelia. Pasakyti, ar būtinas dantų kanalų gydymas, gali tik specialistas atlikęs visus tyrimus, padaręs rentgeno nuotrauką. Tad jei norite išvengti ligų, lankykitės pas odontologą reguliariai ir laikykitės geros burnos higienos.