Kaip pasirinkti patį ekonomiškiausią vandens šildytuvo variantą?

Daugelis nori be reikalo nešvaistyti energijos, nes ji yra labai brangi. Visada už ją turime susimokėti, tad išnaudotas didesnis kiekis energijos reiškia, kad reikės daugiau išleisti iš savo biudžeto. Be to, energijos švaistymas reiškia, kad yra daroma žala visai aplinkai. Todėl visada labai svarbu apgalvoti įvairius dalykus ir tinkamai juos rinktis. O šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie vandens šildytuvus, kaip juos reikėtų rinktis, kad pasirinktas variantas būtų kuo ekonomiškesnis ir naudotų mažiau energijos.

Patarimai, kuriais reikėtų vadovautis, renkantis vandens šildytuvą

Pateikiame kelis patarimus, kurie leis išsirinkti patį ekonomiškiausią vandens šildytuvo variantą:

  • Svarbu kreipti dėmesį į instrukcijas. Nors iš kai kurių parametrų gali atrodyti, kad nusižiūrėtas variantas nėra pats geriausias, tačiau tam tikros jo atliekamos funkcijos leidžia sutaupyti nemažai ir taip kompensuoti kitus niuansus.
  • Iš anksčiau reikėtų pasidomėti, kokie vandens šildytuvo variantai yra taupiausi ir taip konkrečiau žinosite, ko ieškote.
  • Labai svarbu išsirinkti tinkamo tūrio šildytuvą, kad jis šildytų tokį kiekį vandens, kuris yra reikalingas ir užtektinas jūsų šeimai. Per didelis ar per mažas prietaisas energiją naudos neefektyviai.
  • Svarbi yra vandens šildytuvo forma. Jeigu yra galimybė, visada rekomenduojama rinktis vertikalios padėties prietaisą.
  • Visada verta pagalvoti ir apie vietą, kurioje bus montuojami vandens šildytuvai. Jeigu jie bus montuojami drėgnesnėje vietoje, tuomet jie sunaudos daugiau energijos, jeigu šiltesnėje – tuomet mažiau.

Dažnai daroma klaida

Yra pastebima viena klaida, kuri kartojasi dažniausiai. Labai dažnai tie, kurie renkasi vandens šildytuvus orientuojasi tik į pradinę prietaiso kainą ir galvoja, kad tokiu būdu gali sutaupyti nemažas sumas. Yra manoma, kad pigesnis variantas bus kuo geriausias, nes taip iš karto galima sutaupyti net kelis šimtus eurų, nei kad rinktis brangesnį variantą. Tačiau labai dažnai, pigesni variantai yra ne tokie ekonomiški kaip brangesni. Tad iš karto sutaupyti keli šimtai eurų labai greitai gali pranykti ir galiausiai sudėjus visas išlaidas po tam tikro laikotarpio, bus matyti, kad pigesnis variantas sunaudojo kur kas daugiau energijos, nei brangesnis. Todėl pirmiausia nereikėtų vadovautis pirmine kaina. Jeigu pavyksta visada reikėtų pasiskaičiuoti sąnaudas, kurios bus išleidžiamos per pirmuosius metus.

Ekonomiškumą gali lemti ir vandens šildytuvo rūšis

Labai svarbu tinkamai prisiderinti vandens šildytuvą prie gyvenamosios vietos, nes tai taip pat gali nulemti tam tikrą sąnaudų kiekį. Todėl tikrai verta pasidomėti, kokie variantai tiktų būtent jūsų namams ar tam tikrai erdvei, kad išlaidos už jį būtų kaip įmanoma mažesnės ir neleistų bereikalingai išlaidauti.