Kaip prižiūrėti saulės modulius?

Saulės moduliai gali tarnauti labai daug metų, tam tikrais atvejais net daugiau nei kelis dešimtmečius, tačiau tik tuomet, jei jie yra tinkamai prižiūrimi. Bent kartą per metus turite pasikviesti specialistą, jog šis apžiūrėtų modulius ir pasakytų, ar jie dirba visu pajėgumu. Jei ne, tuomet jie gali patarti, ką pakeisti ar padaryti, kad veiktų efektyviau. Nepamirškite, kad saulės moduliams taikoma ilgalaikė garantija, kuri neretai trunka net kelis dešimtmečius, tad jei tinkamai juos prižiūrėsite, nekainuos jokie remonto darbai, nes jų reikės ne dėl jūsų kaltės, o gamintojo gaminio defektų. Saulės moduliai kartais neefektyviai veikia ne dėl to, jog yra nekokybiški, bet dėl kitos priežasties – jie tiesiog yra apkrauti sniego ar purvo. Tokiu atveju galima juos atsargiai nuvalyti ir vėl džiaugtis visu pajėgumu. Dažniausiai saulės moduliams beveik nereikia priežiūros, tad tai yra puikus pasirinkimas visiems, kurie ieško būdų, kaip sutaupyti, tačiau nenori daug skirti priežiūros namams. Saulės moduliai nereikalauja priežiūros, tik kartais reikia patrinti, kaip jie veikia. Tuomet galėsite būti tikri, kad jie veikia visu pajėgumu.

Ar galima pažeisti valant?

Pažeisti saulės modulius galima ne tik montuojant, bet ir valant, todėl valyti reikia labai atidžiai. Jei norite, kad jie būtų švariai nuvalyti, rinkitės tinkamas šluostes, kurios gali būti nurodytos instrukcijose. Jei ne, tuomet pasiteiraukite specialistų, gal jie patars, kokias šluostes naudoti. Atkreipkite dėmesį į tai, jog instrukcijose nurodoma, kaip prižiūrėti saulės modulius. Tad turite aiškias rekomendacijas, ką daryti ir ką naudoti, jog tinkamai prižiūrėtumėte saulės modulius ir jų nepažeistumėte.

Kaip elgtis, jei atsirado pažeidimas?

Pažeidėte saulės modulius, kad toliau? Žinoma, atsisveikinkite su garantija, kadangi bet kokie nesklandumai, kurie kils ateityje, greičiausiai atsiras ne dėl to gamintojo kaltės, o dėl to, kad pažeidėte modulius. Toliau seka pažeistų saulės modulių apžiūra, kurios metu specialistas pasakys, ar reikia atlikti papildomus darbus, o gal visai jie jau nebenaudojami, kadangi pažeidimai per daug dideli.