Naudingi patarimai, kurie padės išsirinkti butą

Ieškote buto Vilniuje? Tuomet greičiausiai šiuo metu skiriate daug laiko ne tik buto paieškoms, bet ir tam, kad susipažintumėte su rajonais. Rasti butą Vilniuje sudėtinga. Deja, bet daugelis rajonų turi ne tik naujos statybos butų, bet ir senų, sovietinių butų, kuriuose įsikūrusios šeimos nėra pasiturinčios ir neretai nedirbančios. Deja, bet tokie rajonai neretai tampa mažiau saugūs, nes juose ne tik vyksta nusikaltimai, bet ir daugelis jaučiasi nesaugūs. Jeigu norite išsirinkti idealų butą sau ir savo šeimai, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

Rajonas

Kaip ir minėjome, daugelis rajonų Vilniuje nėra saugūs. Naujos statybos butai Vilniuje neretai statomi saugesniuose rajonuose, todėl daugelis renkasi būtent tokius butus.

Energinio naudingumo klasė

Neretai žmonės pamiršta apie tai, jog Vilniuje šildymas kainuoja kur kas brangiau, nei kituose miestuose. Jeigu nenorite brangiai mokėti už šildymą, pasirūpinkite, kad perkamas butas būtų A+ arba A++ klasės.

Interjero dizainas

Neretai žmonės neapsisprendžia: pirkti pilnai įrengtą butą ar įrengti patiems? Apie tai turite pagalvoti prieš ieškodami buto. Jeigu pirksite įrengtą butą, tuomet jo kaina bus didesnė, nei to, kuris su daline apdaila. Būtų nelogiška pirkti įrengtą butą, tuomet jį perdarinėti. Jeigu žinote, kokio interjero dizaino norite, tačiau jo nerandate tarp pasirinkimų, pirkite butą, kuris būtų su daline apdaila ir įrenkite.

Kaina

Vienas iš svarbiausių kriterijų – kaina. Normalu, kad kiekvienas nori rasti kuo pigesnį butą, tačiau nepamirškite, kad kaina priklauso ne tik nuo buto interjero dizaino, bet ir rajono bei kitų svarbių detalių. Kuo brangesnis butas, tuo ekonomiškesnis, todėl ne visada mokėti pigiau apsimoka. Pasidomėkite, kokios butų rinkos kainos ir tuomet skirkite biudžetą butui. Nepamirškite, kad reikės atlikti bent minimalius remonto darbus, todėl paskaičiuokite ir remonto išlaidas.

Dydis

Na, ir žinoma, nepamirškite, kad buto dydis taip pat svarbus kriterijus. Kai kurie perka mažus butus ir negalvoja apie ateitį. Jeigu šiuo metu esate vienišas, tačiau planuojate šeimą, atsižvelkite į tai.