Šuns priežiūra. Esminės taisyklės

Šuo – vienas iš populiariausių augintinių, kuriuos renkamės turėti kambaryje. Jie žinomi kaip ištikimi kompanionai ir dažnai parodo mums daug daugiau meilės, nei mes jiems atsilyginame. Svarbu tinkamai rūpintis savo kailiniu draugu, o tai reiškia, kad reikia žinoti pagrindinius šunų priežiūros principus. Pateikiame svarbiausias šuns šėrimo, priežiūros, higienos ir dresavimo taisykles.

Pagrindinės taisyklės, į kurias turite atkreipti dėmesį.

1. Maitinimas: Šunys kaip ir žmonėms, reikia gerai subalansuotos mitybos. Geros kokybės sausas ėdalas paprastai yra geriausias pasirinkimas, kurį galite papildyti drėgnu ėdalu arba namuose ruoštu maistu. Svarbu patikrinti maisto etiketes, kad įsitikintumėte, jog jis atitinka šuns amžių, svorį ir aktyvumo lygį. Taip pat turėtumėte vengti duoti savo šunų maisto likučius, nes tai gali sukelti nutukimą. Jie ieškote kokybiško šuns maisto, pasidomėkite „Advance“ produktais, kuriuos siūlo įmonė „Dokrinesa“. Čia galite rasti ir kitų – naudingų prekių gyvūnams.

2. Šunų šukavimas: Šunis reikia reguliariai šukuoti, kad jų kailis būtų sveikas ir be mazgų. Juos reikėtų šukuoti bent kartą per savaitę, naudojant jų kailiui tinkamą šepetį. Juos taip pat reikia maudyti kas kelias savaites, naudojant tipas. Šukavimo dažnumas priklauso nuo veislės subtilybių.

3. Higiena: Šunis reikia laikyti švarius ir reguliariai kirpti nagus. Dantis taip pat reikėtų reguliariai valyti šunims skirta dantų pasta. Kas kelias savaites veterinarijos gydytojas arba kirpėjas turėtų išvalyti jų analines liaukas. Nepamiršti ir maudynių, ypač šiltuoju metų laiku, kaip žmonėms – jei norite išvengti nemalonaus kvapo, reikia praustis.

4. Dresavimas: Šunis reikia mokyti nuo mažens kad būtų gerai elgiamasi. Reikėtų išmokyti pagrindinių komandų, tokių kaip „sėdėk“, „pasilik“, „ateik“ ir „gulėk“. Mokyti galima namuose arba padedant specialistui. Šunis taip pat reikėtų socializuoti nuo ankstyvo amžiaus, kad jie gerai jaustųsi su žmonėmis ir kitais gyvūnais.

Nedarykite klaidų, jos gali pakenkti šuniui:

  • Nepamirškite savo šuns: Šunims reikia dėmesio ir priežiūros, kaip ir bet kuriam kitam augintiniui. Jų nereikėtų palikti vienų ilgam laikui, nes tai gali sukelti atsiskyrimo nerimą.
  • Nepermaitinkite savo šuns: Šunys dažnai kenčia nuo nutukimo, kuris gali sukelti sveikatos problemų, pvz sąnarių skausmą, diabetą ir kvėpavimo takų sutrikimus.
  • Nepamirškite jų poreikių: Kaip ir žmonės, šunys turi mankšta, protinė stimuliacija ir socializacija. Jei šių dalykų nesuteiksite, jie gali nuobodžiauti ir tapti destruktyvūs.

Gyvūnai supranta mus labiau nei manome, todėl svarbu atsargiai elgtis su jais. Šunys – ne išimtis, todėl nepamirškite laikytis šių pagrindinių šunų priežiūros taisyklių. Jei taip elgsitės, turėsite ištikimą ir mylintį draugą ilgus metus