Ką auginti šiltnamiuose ir šiltlysvėse?

Kuo toliau, tuo labiau žmonės supranta, kad išaugintas savas vaisius ar daržovė yra kur kas naudingiau, nei kad pirkti viską parduotuvėje, nors tai ir būtų patogiau ir greičiau. Tačiau tam tikrais atvejais yra pakankamai malonu iš savo daržo parsinešti šviežių daržovių. Nors joms ir reikia kur kas daugiau laiko, tačiau užauginti viską gali būti ne taip jau sunku, jeigu žinosite, kaip tinkamai juos auginti, kokius būdus pasirinkti. Tad šiame straipsnyje pasirinkome du objektus, tai yra šiltnamius ir šiltlysves, kad daugiau papasakotume, ką jose galima auginti ir taip bus lengviau apsispręsti, ką šiemet būtų galima auginti.

Auginame šiltnamyje

Kad derlius augtų greičiau, puikus variantas yra pasirinkti šiltnamius. Yra puiku, kad jų pasirinkimas yra ne mažas, todėl kiekvienas nesunkiai galės pasirinkti pagal savo poreikius. Tad jeigu pasirinksite pakankamai kokybišką šiltnamį, tai galėsite auginti beveik viską, kam tinka šiltesnis ir drėgnesnis ir geresnis oras. O gerai yra tai, kad per sezoną vienus augalus gali pakeisti kiti ir taip nenutrūkstamai galima turėti savo daržo gėrybių. Tikriausiai vienas iš pačių populiariausių augalų, kuriuos galima sutikti šiltnamiuose yra pomidorai ir agurkai, nes tokia aplinka jiems tinka ypač gerai, todėl ir daugelis juos augina. Taip pat juose galima auginti ir įvairias salotas, paprikas ir kitus panašius augalus. Aišku, šiltnamiai nėra skirti tokiems augalams, kuriems visada reikia gryno oro, nes susidaro visokių atvejų, kai oro ten susidaro kiek mažiau.

Auginame šiltlysvėje

Šiltlysvės yra kiek mažesnio aukščio, todėl jose tinka auginti tokius augalus, kurie nėra didelio ūgio. Svarbu žinoti ir tai, kad šiltlysvės gali atlikti net kelias funkcijas, tad jos yra labai patogu. Jose puikiai tinka auginti įvairias prieskonines žoleles, ridikėlius ir kitus panašius augalus. Jie auga kur kas greičiau ir tokiomis gėrybėmis galima mėgautis labai ilgą laiką. Kita funkcija, kurią gali atlikti šiltlysvės yra tai, kad jos gali apsaugoti augalus nuo įvairių neigiamų oro sąlygų. Ne visada smarkus lietus ir vėjas yra gerai gležniems augalams, tad kaip ir minėjome, įvairios prieskoninės žolelės, svogūnai, ridikėliai gali būti kuo puikiausiai apsaugoti.

Kas yra patogiau

Kiekvienas patogumą supranta savaip, tad ir renkantis vieną iš šių variantų turite atsižvelgti į tai, kas yra patogu jums patiems. Tiek vienas, tiek kitas gali atlikti svarbią funkciją, tad tik nuo jūsų auginamų daržovių ar kitų augalų gali būti atliekamas pasirinkimas, kuris variantas tinka labiau.