Kaip elgtis, kai skolininkas nemokus?

Vis dažniau žmonės investuoja pinigus ir tikisi didelės grąžos. Tačiau galima pastebėti, jog neretai investicijos nepasiteisina ir tenka kreiptis į specialistus, kurie padėtų susigrąžinti bent dalį sumos. Skolų pirkimas ir skolų išieškojimas pasirenkamas dažnai būtent dėl šios priežasties. Kai skolininkas nemokus ir nenori grąžinti pinigų, skolų pirkimas gali būti labai naudingas. Visgi reikia pripažinti, kad ne visi skuba kreiptis dėl skolų pirkimo. Pasitaiko, jog žmonės bijo kreiptis dėl skolų pirkimo, kadangi jaudinasi, kad praras dalį pinigų. Visgi nepaisant to, kad parduodant skolą nepavyks susigrąžinti tiek, kiek būtumėte uždirbę, reikia pripažinti, kad geriau atgauti bent dalį, nei visai neatgauti pinigų. Jei skolininkas negrąžina pinigų, didelė tikimybė, kad jis jų ir negrąžins.

Ar nuo nemokių skolininkų kenčia tik tie, kurie investuoja?

Mitas, jog nemokūs skolininkai aplanko tik tuos, kurie investuoja pinigus į paskolas ar nekilnojamo turto objektus. Neretai su nemokiais skolininkais susiduria ir įmonės bei savarankiškai dirbantys specialistais. Tokiais atvejais gali kilti daug dvejonių, ar verta gadinti santykius su klientu tam, kad atgauti nurodytą sumą? O gal klientas pats kada nors grąžins pinigus? Nemokūs klientai neretai sukelia didelį galvos skausmą.

Ką daryti, kai klientas ilgai neapmoka sąskaitos?

Klientai kai kuriais atvejais gali neapmokėti sąskaitų net pusę metų ar ilgiau. Nepaisant to, kad kai kurie delsia iki tol, kol trunka kantrybė, galima pastebėti, jog ne visi tokie kantrūs. Pasitaiko, jog kai kurie dėl skolų pirkimo kreipiasi labai greitai, nes klientai yra vienkartiniai. Tokiais atvejais jie nerizikuoja sugadinti santykių ir prarasti klientų. Visgi, jeigu klientas nemokus, neverta su juo bendradarbiauti net ir tuomet, kai jis užsako didelius užsakymus. Nemokūs klientai dažnai sukelia daug rūpesčių ir yra nepatikimi. Tad jei nenorite susidurti su nemokiais skolininkais, verčiau iš karto kreipkitės dėl skolų pirkimo, kai tik pastebite, kad klientas nenoriai bendrauja ir vengia apmokėti sąskaitas. Tokiais atvejais galite būti tikri, jog skolininkas grąžins pinigus tik tuomet, kai kreipsitės į specialistą.