Kaip saugiai nusipirkti automobilį?

Apie pirmąjį automobilį svajoti neretai pradedame dar būdami labai jauni. Tačiau atėjus metui įsigyti pirmąjį automobilį, svajones pakeičia nerimas. Deja, bet automobilio pirkimas nėra toks paprastas, kaip atrodo. Daugelis mūsų net nesuvokia, kiek streso tenka patirti ne tik renkantis automobilį ir su kokiu nerimu reikia kovoti, kai perkamas automobilis. Visgi, jeigu norite automobilį įsigyti saugiai, tuomet skaitykite kelis patarimus, kurie jums padės:

  • Visų pirma, ieškodami skelbimų atkreipkite dėmesį į tai, kas yra pardavėjas. Jeigu tai įmonė, kuri užsiima automobilių supirkimu ir pardavimu, tuomet procesas vyks sklandžiai, kadangi pirksite iš patikimo žmogaus. Tačiau, jeigu perkate automobilį iš žmogaus, kuris nėra susijęs su automobilių pardavimu, tiesiog parduoda nenaudojamą automobilį, tuomet turėtumėte pasidomėti juo ir sužinoti, ar jis patikimas. Turbūt galima pasidžiaugti, jog daugelis mūsų viską keliame į socialinius tinklus. Peržiūrėkite pardavėjo profilį ir ieškokite užuomenų, ar tai patikimas pardavėjas.
  • Sekantis dalykas – pirkimo pardavimo sutartis. Ruošiant sutartį atkreipkite dėmesį, ar joje visi dalykai nurodyti taip, kaip sutarėte. Skirkite laiko ir perskaitykite sutartyti bent kelis kartus.
  • Mokėdami pinigus į rankas turėtumėte visada pasirašyti kokius nors dokumentus. Deja, bet nesaugu duoti pinigus ir neturėti jokių įrodymų. Tokiais atvejais kartais tenka likti ir be pinigų, ir be automobilio.
  • Pasidomėkite, gal kuris nors pažįstamas galės jums padėti. Pirkimo pardavimo sutartis bei apskritai automobilio pardavimas nėra lengvas procesas, todėl patogu turėti sąžiningą draugą, kuris nusimano šioje srityje.
  • Svarbiausias patarimas – neskubėkite. Tokiu būdu ne tik būsite atidus, bet ir nusipirksite automobilį be jokių nesklandumų.

Į ką atkreipti dėmesį pildant pirkimo-pardavimo sutartį?

Pildant pirkimo-pardavimo sutartį atkreipkite dėmesį į tai, kas joje paminėta. Turbūt būtų patogiausia, jeigu sutartį atspausdintumėte patys, pavyzdžiui, tai gali būti Regitros pirkimo-pardavimo sutarties pavyzdys. Nepamirškite sutartyje nurodyti automobilio savininko deklaravimo kodą. Kai kurie automobilių pardavėjai siūlo parduoti automobilį be sutarties, venkite tokių pardavėjų, nes tokie sprendimai neretai sukelia problemų ateityje.