Ar tikrai įmonių steigimas įmanomas per 1 dieną?

„Ilgus metus dirbau pagal verslo liudijimą, vėliau individualią veiklą. Jei būčiau žinojęs, kad įmonės steigimas yra toks paprastas procesas, verslą išplėtęs būčiau jau seniau. Prisimenu, kai jau kelintą kartą pakalbėjau su steigėjais ir įsitikinau, kad viskas bus gerai, labai jaudinausi. Kas bus su mano įmonės dokumentais? O jei kažkas ne taip ir VMI duos baudos? Labai stresavau. O reikėjo tik atsisėsti ir suvesti el. parašo kodukus. Valanda prie kompiuterio ir viskas. Mano įmonė buvo įsteigta iš tiesų paprastai.“

Tokia patirtimi pasidalino verslininkas Marius, jau keletą metų sėkmingai vystantis savo verslą. Justicija.eu įmonių steigimo specialistai žino dešimtis panašių istorijų. Ir dauguma jų – sėkmingos. Kartais atrodo, kad verslo pradžia užprogramuoja įmonę sėkmei ar nesėkmei. Jei įmonė buvo įsteigta sklandžiai, be streso, leidžiant akcininkams ir vadovams dirbti savo tiesioginį darbą, o ne kapstytis šūsnyse popierių, tai įmonė greičiausiai veiks sėkmingai.

Justicija.eu – profesionalus ir greitas įmonių steigimas

Įmonių steigimas – per valandą, dieną ar tris dienas?

Įmonių steigimas yra gana nesudėtingas procesas, jei viskas daroma standartizuotai. Internete galima rasti įvairių vertinimų, per kiek laiko įsteigiama įmonė. Jeigu kažkas mini, kad įsteigė įmonę per valandą, tai greičiausiai nėra visiškai tikslu. Per tiek laiko įmonę galima įsigyti, tačiau naujos įmonės steigimas šiek tiek užtrunka.

Įmonės steigimas per vieną dieną irgi savotiškas mitas. Bet jis turi savo pagrindą.

Pirmas žingsnis yra privaloma pavadinimo rezervacija VĮ Registrų centro savitarnos sistemoje, tam paprastai reikia visos darbo dienos, kadangi pavadinimą tikrina RC atstovai. Įregistravus pavadinimą, pProfesionalūs įmonių steigėjai visą reikalingą dokumentaciją paruošia ir pateikia VĮ Registrų centrui tvirtinti per 1 dieną, jei tik užsakovas pateikia visus reikalingus dokumentus iš karto. Įmonei įsteigti reikalingi asmens tapatybės dokumentai, leidimas sutikimas registruoti įmonę tam tikrose patalpose, nuosavybę patvirtinantis dokumentas („Registrų centro“ išrašas su unikaliu patalpų kodu). Vėliau reikalinga banko sąskaita su įstatiniu 2500 eurų kapitalu, jei steigiama UAB.

Kai surenkami visi dokumentai, prasideda reikalingų steigimo aktų ar sutarties ir kitų dokumentų paruošimas, pildomos Registrų centro formos. Tai užtrunka 1, rečiau 2 dienas. Jei akcininkas vienas, viskas vyksta greičiau. Jei akcininkų daugiau, reikia visų akcininkų dokumentų.

Kai įmonės steigimo dokumentai paruošti, reikia juos sukelti į „Registrų centro“ savitarnos sistemą. Tada ir ateina ta valanda, kai užsakovui tenka viską tvirtinti el. parašu. Sistema nėra labai patogi paprastam žmogui, tačiau profesionalūs įmonių steigėjai ją žino atmintišsamiai, todėl procesas neužtrunka. Per valandą galima sukelti visus dokumentus, jei tik sistemos darbas nestringa.

Ar įmonė jau įsteigta? Dar ne! „Registrų centras“ turi sutikrinti visus pateiktus dokumentus. Kai tai yra padaroma, įmonė įsteigiama, viskas užregistruojama ir sutvarkoma. Paprastai „Registrų centras“ tikrina dokumentus 1-3 darbo dienas. 

Tokiu būdu nuo dokumentų pateikimo gali praeiti 2-5 dienos, kol įsteigiama įmonė.

Kodėl profesionalus įmonės steigimas – geriau?

Patys viską galite pasidaryti, nes valstybė pasirūpino informacinėmis sistemomis ir įrankiais, tačiau reikia žinoti daug niuansų steigiant įmones, užpildyti nemažai dokumentų. Tam reikalinga patirtis, žinios, nuolatinis bendravimas su valstybinių institucijų specialistais.

Jei darote tai patys, visą steigimo procesą turite išmokti iš klaidų. Profesionalai klaidų jau nebedaro, nes per dieną steigiamos kelios įmonės. Tai tiesiog techninis darbas, kurį profesionalūs buhalteriai ir teisininkai atlieka gana greitai. Dėl to steigimo kainos tokios nedidelės. UAB įsteigti kainuoja apie 180+PVM eurų, o mažąją bendriją – 170+PVM eurų. 

Ar jūsų laikas ir nervai verti daugiau, ar mažiau? Tie, kurie apsisprendė patikėti įmonės steigimą profesionalams tikrai nesigaili. Nes gauna kur kas daugiau – vertingus patarimus ir konsultacijas. Juk tai dažniausiai yra naujo verslo pradžia.