Darbuotojų paieška: kokie turi būti atrankų specialistai

Atrankos yra nuolatos kintantis procesas, tačiau visais laikais jų tikslas buvo vienodas, tai yra atrasti patį geriausią kandidatą, kurį kartais net galima pavadinti talentu. Tinkamai atlikta darbuotojų paieška tarsi užtikrina, jog organizacija turi užtektinai žmogiškųjų išteklių tam, kad be problemų funkcionuotų kiekvieną dieną. Todėl reikia viską atlikti efektyviai bei laiku imtis iniciatyvos, kuri bus reikalinga atėjus reikiamam laikui ir bus priimti tinkami samdymo sprendimai, o ateityje neiškils niekam nereikalingų, su personalu susijusių problemų.

Kaip industrija, darbuotojų paieška yra greitai judantis į priekį procesas, kuris nuolatos tobulėja, o kartu didina ir kandidatų bei tos pačios įmonės lūkesčius. Organizacijos neretai sunkiai susidoroja su tinkamiausių samdymo metodų bei naudojamų technologijų kaita ir ne visada atranda pačius tinkamiausius darbuotojus.

Aišku, kad kaip atrankų specialistai, aiškiai žinote visas būsimo darbuotojo atsakomybes bei užduotis ir privalomą turėti patirtį su žmogiškosiomis savybėmis tam, kad jie be problemų įsilietų į naują savo rolę. Kita vertus, atrasti tuos „deimantus“ nėra taip lengva, o netinkamas savo darbų atlikimas, gali turėti ilgai trunkančių nemalonių pasekmių. Ilgainiui visas atrankų procesas gali kainuoti nemažai visai organizacijai, o kartu ir pakenkti jos siekiamiems rezultatams.

Galima sakyti, kad įmonėje dirbantys žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovai taip pat turi sau ir savo pavaldiniams taikyti lygiai tokius pačius principus, tai yra optimizuoti išlaidas, analizuoti rezultatus ir nuolatos tobulinti atrankų procesą. Jie tarsi privalo iš naujo „išrasti dviratį“, kuris veiks ganėtinai nesunkiai, bus holistiškas, tačiau kartu ir efektyvus bei garantuos, kad tik tinkami kandidatai atsidurs reikiamose rolėse, kas ateityje prisidės prie visos organizacijos sėkmės.

Norint pasiekti dar geresnių rezultatų šiame procese, galima viską atlikti ne vienam, su partneriu, kuris padės užpildyti atsiradusias laisvas roles. Jis taip pat gali padėti sukurti ilgalaikes atrankos strategijas, kurios užtikrins, kad darbuotojų paieška tobulės kartu su įmonės industrija.

 

Kadangi šis procesas turi įvairiausių niuansų ir sunku juos visus aptarti vienu kartu, kviečiame daugiau sužinoti apie tai čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska