Kaip paruošti sodo erdvę žiemai?

Nors už lango dar visai neblogas oras, tačiau laikas galvoti apie ramųjį metų laiką ir Jums, ir sodui, gamtai. Tiesa, kad Jūsų sodo miegas būtų kuo saldesnis – siūlome Jums tinkamai jį paruošti. Tai nėra sunku. Esminius patarimus – pateiksime žemiau. Tikimės, kad tai bus gera pagalba tiems, kurie dar visai neseniai pradėjo domėtis sodininkyste.

·       Nupjaukite senus medžius.

Žinoma, pjauti galima visus metus, tačiau daugelis žmonių tai daro rudenį, kadangi iš po vasaros matyti, kurie vaiskrūmiai jau nebebus naudingi sodui. Pjovimui, žinoma, būtini geri grandininiai pjūklai – STIHL. Jie sukurti taip, kad ne tik palengvintų darbą žmogui, tačiau taip pat ir niekaip nepakenktų augalui.

·       Tręšimas.

Daugelis žmonių galvoja, kad augalus reikia tręšti tik šiltuoju metų laiku. Tai nėra visiškai tiesa. Kai spalio mėnesį dažniausiai galvojame apie sodo „užmigdymą žiemos miegui“ nepamirškite paskutinį kartą palepinti augalų bei žemės. Tam tinka specialios trąšos ir natūralūs kompostai, kurie turėtų padaryti ir augalus, ir žemę kur kas derlingesniais.

·       Laistymas.

Taip pat daugeliui žmonių klaidingai atrodo, kad kai atvėsta orai – nebereikia laistyti. Ruduo tikrai ne visada yra šlapias, tad svarbu, kad augalai būtų laistomi taip pat racionaliai kaip ir vasaros metu. Ne po truputį, tačiau gerai, kad šaknys tikrai gautų joms reikalingą kiekį vandens.

·       Surinkite senus lapus.

Yra daug nuomonių apie lapus, kurie lieka ant vejos. Juos galima palikti. Tačiau mes siūlome geriau surinkti ir kompostuoti arba dėti po tujomis. Tai tikrai yra gana trąša.

·       Vejos pjovimas.

Galiausiai, būtinai reikia paskutinį kartą nupjauti veją. Ji turi būti trumpa, tačiau ne per daug trumpa. Svarbu, kad žiemos metu ji neiššaltų. Pjovimui rinkitės patikimą techniką, kuri nepažeidžia žolės. Geriausias pasirinkimas yra STIHL Parkų technika. Daugelis galvoja, kad tokie žinomi prekiniai vardai yra prieinami tik verslininkams, kurie prižiūri savo aplinką. Tikrai ne. Kainos geros, o galimybės – labai plačios.

Kurkite sodą, kuriame yra gera būti. Esate to verti.